Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Start Nowiny Wakacje z angielskim

Wakacje z angielskim


AKTYWNIE SPĘDZONYMI WAKACJAMI MOGĄ POCHWALIĆ  SIĘ DZIECI I MŁODZIEŻ Z ŁYSEJ GÓRY.

Przez cały lipiec w Domu Parafialnym odbywały się „Letnie Zajęcia z Języka Angielskiego” prowadzone przez wolontariuszkę ze Stanów Zjednoczonych – Alexys Braley. Studentkę z Uniwersytetu Brown, w mieście Providence.

Zajęcia odbyły się w ramach programu Learning Enterprises, w którym grupa wolontariuszy, studentów amerykańskich, uczy  angielskiego dzieci z małych miejscowości na całym świecie.

Z dodatkowych, bezpłatnych zajęć skorzystało 60 dzieci z naszej miejscowości. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu po 45 min zajęć dla klas I-VI ze Szkoły Podstawowej oraz raz w tygodniu po 1,5 godz. dla uczniów Gimnazjum oraz dla uczniów z Liceum i Technikum.

Zajęcia prowadzone były bardzo ciekawymi metodami, przeważnie w formie zabawy ze sporą dawką ruchu, podczas których uczestnicy szybko i łatwo przyswajali nowe słówka. Wolontariuszka miała niesamowite podejście do dzieci i bardzo szybko zyskała ich sympatię.

Na zakończenie zajęć i pożegnanie Pani Alexys odbył się piknik dla dzieci w amfiteatrze „Krakus”, gdzie wszyscy zajadali się kiełbaskami i upieczonymi amerykańskimi piankami „marshmallows”. Następnie odbyła się zabawa taneczna na której Rada Sołecka Wsi Łysa Góra podziękowała wolontariuszce i osobom zaangażowanym w organizację zajęć.

 

Wszyscy wspaniale się bawili, a tak spędzony czas przyniósł  pożytek dla dzieci w postaci lepszej znajomości języka angielskiego.

(Tekst i zdjęcia: Aneta MALIK)